Vytlačiť

15. 8. 2017

 Cestujúci si môžu predĺžiť platnosť SeniorPasov už 30 dní pred jej skončením

Bratislava, 14. augusta 2017. Platnosť ročných cestovných lístkov-SeniorPasov cestujúcim priebežne končí. Cestujúci si môžu platnosť svojich SeniorPasov, ročných bezplatných cestovných lístkov, predĺžiť už 30 dní pred jej skončením. Ak sa cestujúci rozhodnú nepredĺžiť si platnosť svojho ročného cestovného lístka-SeniorPasu, cestovný lístok bude pre ďalší rok neplatný a cestujúci nebude môcť aj naďalej cestovať bezplatne.

Platnosť SeniorPasu si môžu cestujúci pohodlne predĺžiť rýchlo a pohodlne už 30 dní vopred cez:

„Od spustenia III. etapy IDS BK, tzn. od 1. novembra 2015, vydali dopravcovia doposiaľ vyše 60-tisíc SeniorPasov, pričom v priebehu najbližších mesiacov bude potrebné predĺžiť platnosť takmer 27-tisíc SeniorPasov. Počas septembra očakávame zvýšenú návštevnosť predajní dopravcov z dôvodu začiatku školského roka a preto odporúčame občanom, ktorí si chcú svoj SeniorPas predĺžiť priamo v predajniach, aby svoju návštevu naplánovali mimo frekventovaných časov,“ informovala Zuzana Horčíková, generálna riaditeľka Bratislavskej integrovanej dopravy, koordinátora IDS BK.

Aktuálnu platnosť SeniorPasov si môžu cestujúci overiť rovnako cez označovače cestovných lístkov, multifunkčné automaty, v predajniach DPB a Slovak Lines či u vodičov prímestských autobusov Slovak Lines. Cestujúci, ktorí sa rozhodnú nepredĺžiť si platnosť svojho ročného cestovného lístka, SeniorPasu, cestovný lístok bude pre ďalší rok neplatný. Obnovenie starého SeniorPasu je možné uskutočniť iba v predajniach DPB alebo Slovak Lines.

„Naším cieľom je cestujúcim ponúknuť hneď viacero rýchlych a pohodlných možností ako si svoj SeniorPas predĺžiť. Občan s platným SeniorPasom, teda platným cestovným lístkom, je krytý v prípade nehody či iných poistných udalostí, ktoré sa môžu udiať počas cestovania. Zároveň vďaka platnosti SeniorPasov poznáme koľko cestujúcich skutočne využíva integrovanú dopravu, a tým vedia samosprávy zefektívniť výšku nákladov spojených s financovaním verejnej dopravy a zliav pre cestujúcich,“ povedal Marian Rovenský, predseda predstavenstva Bratislavskej integrovanej dopravy, koordinátora IDS BK.

SeniorPas je ročný cestovný lístok, tzv. električenka, pre seniorov vo veku nad 70 rokov, ktorý sa zapisuje na čipovú kartu. Seniori vo veku nad 70 rokov môžu cestovať so SeniorPasom bezplatne v celom Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji, a teda na území Bratislavy a Bratislavského kraja u všetkých dopravcov zapojených do IDS BK.
Ak občania vo veku nad 70 rokov nechcú cestovať zadarmo so SeniorPasom, môžu využiť jednorazové cestovné lístky s 50% zľavou.

Ako si predĺžiť platnosť SeniorPasu cez označovač ?

Na zapi´sanie platnosti SeniorPasu na kartu stacˇia dva kroky.

  1. cestujúci stlačí na displeji označovača "INFO"
  2. priloží kartu k miestu pod displejom, kým sa nepredĺži platnosť SeniorPasu

Predĺženie platnosti SeniorPasu, ročného cestovného lístka, trvá približne 5 sekúnd