Vytlačiť

22. 5. 2018

P rologis Park Bratislava sa rozširuje o dve nové budovy

Prologis, Inc., globálny líder v oblasti logistických nehnuteľností, dnes oznámil, že začal výstavbu dvoch nových špekulatívnych budov s celkovou rozlohou 25 300 metrov štvorcových v Prologis Park Bratislava.

Výstavba zahŕňa:

„Park je z 97 percent obsadený a skutočnosť, že sme tu iba za dva mesiace neobsadenosti plne prenajali budovu 6 ukazuje, ako sú dve nové špekulatívne budovy v súlade s neustále sa zvyšujúcim dopytom po prvotriednych priemyselných a logistických priestoroch v tomto regióne Slovenska,“ povedal Martin Stratov, riaditeľ pre development a leasing spoločnosti Prologis na Slovensku.

Po dokončení dvoch nových budov dosiahne park celkovú rozlohu viac ako 386 000 metrov štvorcových existujúcich logistických priestorov, pre ďalšiu potenciálnu výstavbu zostane k dispozícii 58 000 metrov štvorcových.
Prologis Park Bratislava je situovaný 24 kilometrov východne od centra Bratislavy, 2 kilometre od Senca
a 16 kilometrov od medzinárodného letiska. Prologis tu zabezpečuje kombináciu špekulatívnej výstavby
a budov na mieru, aby vyšiel v ústrety vysokému dopytu po logistických priestoroch vyplývajúcemu
z ideálneho umiestnenia parku pre spoločnosti pôsobiace v regióne strednej a východnej Európy a tiež
v Rakúsku.
S aktívnym pôsobením v štyroch krajinách regiónu a portfóliom s celkovou rozlohou 4,3 milióna metrov štvorcových je Prologis popredným poskytovateľom distribučných nehnuteľností v strednej a východnej Európe (k 31. marcu 2018).