Vytlačiť

5. 3. 2020

dascher 3 2020COVID-19: aktuálne informácie o aktivitách spoločnosti DACHSER v Číne a Kórei

Radi by sme vás informovali o najnovšej situácii na trhu a súčasnom stave aktivít DACHSERu v Číne a Južnej Kórei.

Čína

Všetky pobočky DACHSERu v Číne sú otvorené, okrem Wuhanu. Od 2. marca funguje väčšina pobočiek s plnými tímami, ale operácie sa neobnovujú na plnú kapacitu, pretože podmienky miestneho trhu sú stále veľmi zložité s nedostatkom pracovných síl a kontrol v doprave. Hlavným problémom zostáva vnútroštátna nákladná doprava.

Celkový stav v Číne

Továrne pomaly začínajú s produkciou. V porovnaní s minulým týždňom pokračovalo v práci viac tovární, ale výroba nie je 100-percentná. Niektoré továrne sú stále uzavreté alebo pracujú so zlým personálnym obsadením. Všeobecne sa prevádzka vo všetkých podnikoch postupne obnovuje. Na mnohých miestach úrady povoľujú vstup do areálu len obmedzenému počtu zamestnancov, aby sa zabránilo prípadnej infekcii na pracovisku. Preto väčšina podnikov pracuje s nedostatočným personálnym obsadením a časť ich zamestnancov pracuje z domu, ak je to možné. Zamestnanci, ktorí sa vrátili z provincie Hubei, musia pred návratom na pracovisko zostať v karanténe 14 dní. Toto karanténne obmedzenie platí aj pre vodičov kamiónov.

Pobočky DACHSER v Číne

Dopravná logistika v Číne

Aj keď sa snažíme, aby sme udržali váš dodávateľský reťazec čo najplynulejší, ostatné jednotky v dodávateľskom reťazci doteraz neobnovili plnú kapacitu. Dopravcovia a terminály postupne obnovujú prevádzku. Očakáva sa však meškanie a ďalšie prevádzkové problémy.

Cestná preprava:

Železničná preprava:

Letecká preprava:

Námorná preprava:

Južná Kórea

Celkovo sú továrne otvorené a fungujú normálne, s výnimkou Daegu, kde sú niektoré továrne uzavreté, pretože ich zamestnanci boli infikovaní vírusom. Väčšinou to nemá vplyv na podniky. Niektoré podniky vrátane niektorých dopravcov ale majú osobitné pracovné nariadenia, ako je zavedenie flexibilného pracovného času, alebo umožnenie zamestnancom pracovať z domu.

Pobočky DACHSER v Južnej Kórei

Všetky pobočky spoločnosti DACHSER v Kórei sú aktuálne otvorené. V záujme ochrany bezpečnosti našich zamestnancov sú zamestnanci žiadaní, aby vždy, keď je to možné, pracovali z domu. Operačné tímy pracujú na smeny v kancelárii vo flexibilných hodinách, aby udržali minimálne oneskorenie.

Dopravná logistika v Južnej Kórei

Letecká preprava:

Námorná preprava:

Domáca kamiónová preprava: