9. 8. 2019

Dachser Spatenstich NeumuensterDachser buduje novú pobočku v Nemecku

Po nedávnom oznámení o rozvoji svojho areálu v Lozorne pri Bratislave začal poskytovateľ logistických služieb Dachser s výstavbou novej pobočky aj na severe Nemecka v Neumünster.

Dachser tu buduje prekládkový terminál pre priemyselné tovary a potraviny v priemyselnej oblasti Neumünster v Isarstrasse a táto investícia vyjde zhruba na 17,4 miliónov eur. Dokončenie stavby je predbežne plánované v treťom štvrťroku 2020. V novom logistickom centre bude pracovať okolo 30 zamestnancov.

Slávnostné položenie základného kameňa sa v Isarstrasse uskutočnilo 7. augusta 2019 za účasti starostu Neumünster doktora Olafa Tauras a riaditeľa European Logistics Dachser v Nemecku Alexandera Tonny, ktorý zodpovedá za nemeckú pobočku obchodných liniek European Logistics (pozemná preprava a zmluvná logistika pre priemyselné podniky).

Stavebné práce začnú na pozemku s veľkosťou 57 000 m2 začiatkom septembra. Celková plocha terminálu bude 6 700 m2, pričom 5 000 m2 bude určených pre priemyselné tovary a zvyšných 1 700 m2 bude disponovať chladením a bude určených na prepravu potravín. Zariadenie bude mať 76 stojísk pre nakládku a vykládku tovaru. Súčasťou terminálu bude tiež administratívna budova s plochou 1 000 m2.

„Neumünster sa stane jedným z kľúčových terminálov Dachser na severe Nemecka. Táto nová lokácia bude priamo napojená na našu rozsiahlu európsku sieť pozemnej dopravy,“ hovorí Tonn a dodáva: „Nová stavba bude plne zodpovedať najnovším štandardom a v rámci regiónu ponúkne bezpečné a dlhodobo udržateľné pracovné príležitosti v logistickom sektore.“

Nový terminál Dachser v Neumünster nahradí doteraz využívaný partnerský terminál 17111 Transit Transport & Logistik. V budúcnosti bude toto miesto slúžiť takmer celému Šlezvicko-Holštajnsku, kým však nebude výstavba novej pobočky Dachser dokončená, spolupráca bude pokračovať. Nová lokácia má výbornú dopravnú dostupnosť, pretože sa nachádza v tesnom susedstve diaľnice B205 s priamym prístupom na diaľnicu A7.