27. 6. 2023

garbe logo mini

jun 2023 10Najzelenší priemyselný park na Slovensku GARBE Green Park je obsadený

Spoločnosť GPV sa nasťahuje do priestorov o rozlohe 18 000 m2. Park je umiestnený v strategickej lokalite s prístupom na dialnicu D1 a je tak naplno prenajatý ešte pred dokončením výstavby druhej budovy.

Piešťany, 27. júna 2023: GARBE Industrial Real Estate CEE, popredný špecialista na logistické a priemyselné nehnuteľnosti, podpísal zmluvu o prenájme 18 000 m2 so spoločnosťou GPV, druhým najväčším v Európe a globálnym výrobcom elektrosúčiastiek. GPV obsadí celú budovu, ktorá je momentálne vo výstavbe a bude dokončená tento mesiac. Práce spojené s prispôsobením priestoru potrebám nájomcu budú pokračovať do konca roku 2023. Po dostavaní tejto budovy bude GARBE Green Park Piešťany kompletný a naplno obsadený.

Spoločnosť GPV si park vybrala s ohľadom na jeho strategické umiestnenie a z dôvodu rastúceho dopytu po produktoch v najlepšej kvalite a cene v Európe. Okrem toho, budova ponúka unikátne riešenia v oblasti udržateľnosti. Prevádzka parku je uhlíkovo neutrálna bez prípojky plynu a teda nezávislá na jeho dodávkach. Budova je vybavená fotovoltaickými panelmi, tepelnými čerpadlami a v areáli prebieha recyklácia vody z vlastnej studne ako aj z dažďovej vody. GPV plánuje v novej hale pripraviť kancelárie, skladovacie priestory, ale tiež zavádzať výrobné procesy vrátane montovania, spájkovania, pokovovania, zostavovania jednotlivých súčiastiek, testovania, balenia a odosielania produktov zákazníkom.

GARBE Green Park Piešťany sa skladá celkom z dvoch budov s celkovou rozlohou 28 000 m2. K podpisu zmulvy o prenájme posledných voľných priestorov v parku sa vyjadril Martin Stratov, riaditeľ spoločnosti GARBE pre rozvoj obchodu v Českej republike a na Slovensku: Za tri roky sa nám podarilo nájsť a kúpiť pozemok, pripraviť unikátny zelený projekt, získať potrebné povolenia pre inovatívne riešenia, ktoré sa na trhu realizovali vôbec prvý krát, komplex postaviť a kompletne prenajať. Zavedenie udržateľných opatrení zákazníci vždy vnímali pozitívne a park sa od začiatku tešil značnému dopytu, preto v týchto krokoch chceme pokračovať naprieč regiónom. Budeme prichádzať s ďalšími nápadmi, ako urobiť naše nehnuteľnosti pre zákazníkov ešte atraktívnejšie a k životnému prostrediu ohľaduplnejšie.“

„Dlhodobá stratégia našej firmy je silne zameraná na  hodnoty ako je udržateľnosť, príjemné a moderné pracovné prostredie pre našich ľudí. V GARBE Green Parku Piešťany vznikne výrobné a skladovacie centrum GPV pre viac ako 300 zamestnancov. Preto bola pre nás rozhodujúcim faktorom pri výbere haly okrem lokality aj kvalita a zelené riešenia, ktoré tu tím GARBE dokázal realizovať,“ povedal Martin Kjærbo, EVP prevádzky v spoločnosti GPV, „celý areál pôsobí príjemne vďaka zachovaniu pôvodnej zelene a toto je pre nás miesto, kde chceme byť,“ dodal.

Obchodnú transakciu pomáhala sprostredkovať spoločnosť CBRE. Andrej Jančovič, Associate Director CBRE, pri tejto príležitosti uviedol: „GARBE Green Park Piešťany predstavuje kombináciu unikátneho umiestnenia a vysokej kvality priemyselných priestorov. Práve vďaka lokalite, v ktorej je inak ponuka v oblasti priemyselných nehnuteľností veľmi limitovaná, sa podarilo budovu prenajať ešte pred jej dokončením. Začať so špekulatívnou výstavbou haly sa zo strany GARBE ukázalo ako veľmi dobrý a strategický krok.“

GARBE Green Park Piešťany sa nachádza 300 m od diaľničného zjazdu na Piešťany, 80 km od Bratislavy a 110 km od Žiliny. Vďaka tejto polohe ponúka jednoduché napojenie na ďalšie trhy nielen v strednej Európe. Zastávka hromadnej dopravy sa nachádza na hranici parku.

Hľadaj obsah na stránke Logistický monitor

Štatistika

  • Počet návštev článkov 9482684

CHCETE PRISPIEŤ DO LOGISTICKÉHO MONITORU ?

Ak chcete pridať svoj príspevok do rubriky Média monitor spracujte anotáciu podľa vzorovej štruktúry a zašlite ju na adresu logistika@va1.sk 

Ak chcete pridať autorský príspevok zašlite text vo formáte PDF alebo DOC na e-mail: logistika@va1.sk
K príspevku zašlite názov príspevku aj v anglickom jazyku, stručnú anotáciu, kľúčové slová (dôležité pre vyhľadávanie) a fotografiu autora alebo ilustráciu.

Zobraziť vzorovú štruktúru príspevku.

CROWDFUNDING

CROWDFUNDING - je financovanie z mikrozdrojov. Logistický monitor zhromažďuje pre Vás informácie už 20 rokov BEZPLATNE. Pomôžte tomuto projektu dobrovoľnou čiastkou, ktorú pošlete na účet: Tatrabanka a.s. Žilina 2629410129/1100, IBAN: SK5O 1100 0000 0026 2941 0129. Ďakujeme.